Tak jsem si včera hrála s pukem. Hokej? V žádném případě. V mém případě to musí být puk sladký, dokonce čokoládový…

dsc_3748_bile_hobliny_640w

Co budeme kromě hoblíku potřebovat? 500g kvalitní čokolády na vaření, nejlépe polevu v peckách, bílou nebo hnědou. 150g nutely. Čokoládu a nutelu důkladně rozehřejeme ve vodní lázni. Zde na fotografii je například Nocciolato Bianco od firmy Irca.

dsc_3704_nocciolata_bianca_640ww

Dále potřebujeme – což jistě poznáváte – krabičku od CD-ček. Abychom měli hobliny s tmavým lemem, vylijeme nejprve stěny krabičky tmavou polevou.

dsc_3717_puk_1_640w

Po zatuhnutí do krabičky vlijeme čokoládovou hmotu s nutelou. Do středu vložíme tyčku obalenou potravinovou fólií. Tyčku maminky jistě poznávají – je to stříkačka na medicínku, jinak můžeme použít plechovou cukrářskou trubičku, nebo vlastně cokoli, co je větší než středová tyčka u hoblíku. V této podobě necháme tuhnout několik hodin, minimálně tři čtyři hodiny, nebo lépe přes noc. Můžeme vložit do lednice.

dsc_3722_puk_2_640w

Po zatuhnutí puk vyklopíme z krabičky. Ano opravdu to půjde a překvapivě snadno. On se jakoby z krabičky vyloupne. Puk navlékneme na hoblík, zabodneme na hroty – což je naopak dost náročný úkol a můžeme hoblovat. Teda až za pár minut, chladný puk z lednice hoblovat nejde, musí malinko povolit na pokojovou teplotu.

dsc_3736_prvni_hobliny_640w

Přeju příjemnou zábavu! A vykulené oči strávníků, až uvidí hoblinkové ozdoby na čokoládovém dortě!

Recept a postup na domácí puk jsem převzala od Beruny, které tímto také děkuji.