dsc_7185_trubicky_350w

Není důvod obávat se výroby efektních trubiček, podívejte:

dsc_7111_1aw1. Připravíme si polevu v pecičkách, zahradní hadici průměru 1,2cm, folii (třeba tu z čokotransferu), pravítko, nůž, nůžky, lžičku. Hadici nařežeme na kousky cca 1cm dlouhé. Folii si nastříháme podle požadovaných trubiček – délka dle délky trubičky, šířka minimálně 6cm, užší už se opravdu špatně motají. Čokoládu roztopíme ve vodní lázni a necháme vychladnout na jen malinko teplou, zkusíme prstem. Příliš teplá poleva je řidší a bude nám z folie hodně stékat, trubičky budou duté, nebo dokonce díravé, pokud poleva v trubičce steče na jednu stranu. dsc_7115_1bw2. Pracujeme nejlépe rovnou nad kastrůlkem, přebytečná poleva do nej steče a nebudeme mít polevu úplně všude po lince a na prstech. Pokud pracujeme na ploše linky, použijte pečící papír, z něj se ztuhlá poleva snadnou sloupne zpět do kastrůlku. Počítejte však s tím, že budete mít pracovní plochu po dvou třech trubičkách celou od polevy a další folii nebude kam položit. Teprve poté, co jsem začala dělat trubičky „v luftě“ začala být práce čistá a efektivní…
dsc_7121_2aw3. Lžičkou naneseme polevu na folii a rozetřeme cca na jednu polovinu, nebo stačí i na jednu třetinu. dsc_7137_2bw4. Druhou rukou opatrně zvedneme natřenou část. Přebytečná čokoláda může stále volně stékat do kastrůlku pod rukama.
dsc_7140_3aw5. Folii přehneme a začínáme rulovat. dsc_7143_3bw6. Jakmile máme ohnutou ruličku, stáhneme ji na menší průměr.
dsc_7141_4aw7. Smotáme ji až do konce folie. dsc_7153_4bw8. Zafixujeme v připraveném kroužku z hadice.
dsc_7157_5aw9. Skládáme na tác, se kterým pak dáme trubičky do lednice stuhnout. dsc_7162_5bw10. Po zatuhnutí trubičku vyndáme z kroužku a opatrně rozmotáme folii.

Pár poznámek:

  • Na dort o průměru 24cm je třeba cca 69-70ks trubiček, které při délce 8cm váží cca 280g, takže polevy si rozpusťte minimálně 300g.
  • Když je vše připraveno a teplota čokolády akorát, samotné smotání 15ks trubiček trvá 7 minut. Potřebné množství 70ks bude trvat 33 minut, s přípravou, motáním ve třech kolech a tuhnutím si na práci rezervujte nejméně hodinu.
  • Trubičky se dají i koupit, prodávají se v balení po 900g, což je prý cca 225ks za cenu 450Kč. Tato cena bez poštovného vychází na 2 koruny za kus.
  • Komu jsou hnědé a bílé trubičky málo, může třeba bílou čokoládu obarvit, nebo na motání trubiček použít přímo folii s potiskem a obdarovanému pak lišácky vysvětlovat, jak pracně se na ty trubičky ten vzoreček maluje štětcem 🙂
  • V žádném případě nejsem vynálezce čokoládových trubiček a také nejsem první, kdo postup nafotil a pokusil se do jejich výroby zasvětit ostatní milovníky čokolády. První, díky komu jsem nahlédla na jejich výrobu byla Gorolka, jejíž postuj je zde (leden 2009), bohužel však již bez funčních fotografií. Tady je její dort, který nás tenkrát všechny ohromil.
  • Kdo se vrámci cukrářských kouzel doučuje na internetu angličtinu, může nahlédnout na postup, jak „cigárka“ vyrábějí za velkou louží. Je tam také pár velice efektních trubičkových dortů… Jen tak pro inspiraci 😉