Tak jsem tady s finální verzí receptu na marcipán. Po všech těch trápeních a pokusech s různými recepty jsem skončila tady u tohoto od Arielll. A ač rada míchat marcipán v pekárně je k nezaplacení a dlouhou dobu to byla moje záchrana, pekárnu ke kvalitnímu marcipánu opravdu není třeba. Akorát se celá nádoba upatlá, stíráním zbytků zabiju hodinu a stejně jsou nějaké ztráty.

Dělám tedy marcipán na silikonovém válu – sypké suroviny připravím doprostřed a tekuté do důlku. Umýt ruce a chvilku hňácat. Šlehání krému oproti výrobě marcipánu není nijak časově úspornější…

dsc_3763_delam_marcipan_wod

Suroviny:

200g sušeného mléka, 200g moučkového cukru, 3 lžíce sirupu (nejlépe glukózový, ale ten seženete jen ve specializovaných prodejnách, pak nejraději pšeničný, případně pšenično-ječný, nebo rýžový – ty koupíte ve zdrávé výživě, pozor ne javorový a ostatní řídké), 2 lžičky oleje (nejlépe slunečnicový, aby byl bez vůně a chuti), mandlová tresť (koupíte v malé lahvičce v drogerii, můžou být mandle sladké, nebo i hořké, vyjde nastejno), voda

dsc_3826_suroviny_wod dsc_3754_delam_marcipan_wod

Postup:

V míse odvážíme cukr a mléko, při vážení rovnou do mísy prosíváme. Nepoužívejte plastovou mísu – prášek pak rád elektrizuje  a lítá všude. Vhodná je skleněná nebo nerezová a pod. Cca 3/4 směsi vysypte na hromádku na silikonový vál a doprostřed udělejte důlek. Do důlku odměřte olej a sirup. Sirup se táhne jako med, klidně ho ze lžíce prstem nahrubo setřete, poslední lžíci pak důkladně. Vemte velkou stříkačku (20ml), odměřte cca 5ml mandlové tresti a do zbytku stříkačky „dotáhněte“ 15ml vody. Toto přidejte k surovinám na vále a odměřte do stříkačky dalších 20ml vody, ale stříkačku už nechejte bokem, vodu budeme doplňovat podle potřeby. Celkem je potřeba cca 35ml tekutin, ale záleží na tom, jak se dařilo setřít sirup ze lžíce, nakolik máme vlhký cukr a mléko a podobně.

Teď umýt ruce, sundat prstýnky a postupně ze surovin uhňácat plastelínu. Jak se vám zdá hmota hustá, přidejte trošku vody ze stříkačky, zředěná hmota se lépe propracuje, pak ji zase zahustíte zbylým sypkým práškem z válu nebo ze zbytku v míse. Přibližně se potřebuje na celou dávku 35ml tekutiny ze stříkačky. Může to být však malinko méně či více.

Jakmile máte hmotu zpracovanou, umyjte olepené ruce a prohněťte hmotu ještě jednou. Teď už je jako plastelína a skoro nelepí. Je připravená k barvení, válení nebo modelování. Při válení podsypávejte kukuřičným škrobem (opravdu ne bramborovým!).

dsc_3777_marcipan_wod dsc_3782_potazeno_wod