Víte co teď frčí? Ještě jsem nezažila recept, co by se pekl na plné obrátky na všech frontách, všude bezmezně chutnal a tak lavinovitě se šířil. Samozřejmě, podlehla i naše kuchyň a naše žaludky a už mě svědí prsty, kdy bude příležitost tuto mňamku opět dopřát našim mlsným jazýčkům…

Může za to Itula a její stracciatella.

090502_dsc_3161_stracciatella_ii_740_wod_cc

Večerní posezení se stracciatellou

Suroviny na těsto I:

3 vejce, 60g cukru, 60g hladké mouky, 1/2 prdopu, 20g kakaa, 2 PL oleje

Suroviny na těsto II:

3 vejce, 90g cukru, 70g polohrubé mouky, 1 čajová lžička prdopu, 20g kakaa, 2 PL oleje

Suroviny na náplň:

500 ml bílého jogurtu, 2 vanilkové cukry, 500 ml šlehačky + 2 ztužovače, 100g hořké čokolády, 100g Margot čokolády, 1 želatinový ztužovač za studena od Oetkera, tyčinka „Ledové kaštany“

Postup těsto I:

Vyšleháme bílky na sníh. Žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme olej a opět prošleháme. Mouku smícháme s prdopem a kakaem a přidáme ke žloutkům, promícháme a nakonec lehce vmícháme sníh z bílků. Vylijeme do vymazané a moukou vysypané dortové formy vel. 24cm a dáme do vyhřáté trouby na 180 st. péct cca 12 min.

Postup těsto II:

Kdo zastává metodu „žaves“ a nechce se patlat s bílky zvlášť, má recht. Vejce vyšleháme s cukrem – pořádně!. Vedle smícháme kakao s moukou a prdopem. Zamícháme do vaječné pěny. Vylijeme do zavírací formy o průměru 24cm, přičemž u dna máme přivřený pečící papír. Dáme do vyhřáté trouby na 180 st. péct cca 12 min.

Postup náplň:

Jogurty smícháme s cukrem, klidně přímo v kelímku, ať si nenaděláte zbytečně nádobí navíc. Šlehačky ušleháme se ztužovačem. Nahrubo nastrouháme margotku a hořkou čokoládu. Želatinový ztužovač si metlou rozmícháme dle návodu ve větší míse, do které se nám vejdou všechny suroviny náplně. Doporučuju vlažnou, spíše teplou, ne chladnější vodu. Do připraveného ztužovače zamícháme postupně jogurt, dobře zamícháme. Pak přidáme šlehačku a nakonec čokolády.

Zchladlý piškot položíme na tác a okolo dáme umytý ráfek dortové formy. Pokapeme ho rumem a naneseme na něj rovnoměrně náplň, povrch uhladíme. Dáme do lednice ztuhnout, nejlépe přes noc, ale 3-4 hodiny by mohly také stačit. Před podáváním posypeme nastrouhanými ledovými kaštany – tip: před strouháním je také vychlaďte, půjde to líp a bude stačit jen jedna tyčinka.

090502_dsc_3534_stracciatella_iii_640_wod

Nejlépe vynikne chlazené, ale zmizí bleskurychle při jakékoli teplotě…

PS: Právě se nám v troubě peče těsto č. I. …

PS2: A kdo se nebojí experimentovat, může zkusit variantu s mandarinkami