dsc_5037_smetjah_740_wod

Suroviny (na velikost 32x13cm, množství surovin vynásobte podle velikosti vaší formy):

  • 2 vejce, 60g moučkového cukru, 1 lžíce oleje, 60g polohrubé mouky, špetka, či půl lžičky prdopu (pokud vejce vyšleháte opravdu důkladně, ani nemusí být)
  • 1 zakysaná smetana + 1 šlehačka, nebo další kelímek zakysané smetany, nebo jogurt, šlehačku můžeme vyšlehat, jinou kombinaci surovin jen smíchat, dále 2 lžíce moučkového cukru, želatinový ztužovač za studena Dr.Oetker
  • 0,5kg jahod, 3 lžíce moučkového cukru, 0,5dl vody, 1 pytlíček želatiny
  • poznámka: želatinu můžeme nahradit želatinovým ztužovačem a obráceně, obě vrstvy můžeme udělat se stejným přípravkem

Postup:

Vejce důkladně vyšleháme s cukrem na pevnou pěnu. Trvá to minimálně 5 minut. Pokud je pěna opravdu pevná, nemusíme použít prášek do pečiva. Do pěny přidáme 1 lžíci oleje a přešleháme. V jiné nádobě odvážíme mouku a případně přimícháme prášek do pečiva. Mouku smícháme s vaječnou pěnou, rozetřeme na pečicí papír ve formě a ve vyhřáté troubě na 180stupňů pečeme 15 minut. Pečeme v takové nádobě, ve které pak můžeme vršit želatinové náplně – pokud použijeme plech, musí mít vysoký okraj, nebo použijeme kruhovou zavírací formu.

Na vychladlý korpus vršíme smetanový krém a jahody. Na smetanový krém vyšleháme šlehačku, kterou smícháme se smetanou a cukrem. Pokud použijeme kombinaci s jogurtem nebo druhou kysanou smetanou, stačí je pouze s cukrem smíchat. Připravíme si želatinový ztužovač podle návodu v teplé vodě. Postupně do něho metlou zamícháme smetany. Krém rozetřeme na korpus a necháme vychladit.

Mezitím rozmixujeme půl kila jahod s cukrem, želatinu nasypeme do cca půl deci vody v plechovém hrnku a necháme 10 minut bobtnat. Pak želatinu pomalu ohříváme až se želatina rozpustí. Pozor – nesmí vařit! Jen rozpustit. Do želatiny přidáme 1-2 lžíce jahodové kaše, zamícháme a přidáme dalších 3-5 lžic jahod, zamícháme. Pak tuto směs vlijeme do zbytku jahod, důkladně rozmícháme a rozlejeme na smetanovou vrstvu. Necháme důkladně vychladit, nejlépe do druhého dne. Zdobíme libovolně šlehačkou, jahodami, kakaem, libovolným sypáním a podobně.

dsc_5018_smetjah_celek_740_wod