Na počest návštěvy internetové kamarádky LaS s rodinou jsem spáchala tuhle lahůdku:

dsc_5207_boruvkovy_porce_640bb_wod

Suroviny těsto: 4 vejce, 120g moučkového cukru, 160g hladké mouky, 1 plná lžička prášku do pečiva

Suroviny náplň I.: borůvkový džem 200ml

Suroviny náplň II.: 200ml rostlinné šlehačky (třeba Rama Cremefine ke šlehání), 2 lžíce moučkového cukru, želatinový ztužovač za studena Dr.Oetker, borůvkový kompot 350g, želatina v prášku (1bal. na 1/2l)

dsc_5237_boruvkovy_nakorjeny_640_wod

Postup těsto:  Vyšleháme vejce s cukrem a přidáme mouku smíchanou s pečícím práškem. Vylejeme do formy o průměru cca 25cm a upečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů Celsia po dobu 25 minut.

Postup náplň I: Vychladlý korpus prořízneme a mezi pláty namažeme cca 2/3 džemu. Zbytek džemu namažeme na slepený korpus pod šlehačkovou náplň.

Postup náplň II: Vyšleháme šlehačku a část naplníme do zdobičky k pozdějšímu zdobení dortu. Uchováme v lednici. Připravíme si želatinový ztužovač v teplé vodě a postupně do něj zamícháme šlehačku. Šlehačkovou hmotu pak rozprostřeme na korpus uzavřený zpět do ráfku. Dáme chladit. Pak si připravíme kompot, dolijeme ho vodou na min 400ml – 500ml. Já doplnila na objem 400ml. Do kastrolku dáme cca 1/2 deci vody a vsypeme do ní želatinu. Necháme ji 10 minut bobtnat. Pak ji za dohledu ohříváme, až se želatina rozpustí, pozor, želatina nesmí vařit! Do želatiny pak po lžících přidáváme kompot a vždy dobře zamícháme. Po cca 5 lžících můžeme přidat už kompot celý. Jakmile kompot vychladne a pomalu začne houstnout, je čas na jeho nalití na ztuhlou šlehačku na dortě. Želatinu nesmíme lít teplou, jinak nám bude rozpouštět šlehačku.

Po vychlazení zdobíme připravenou šlehačkou ze zdobičky a případně odloženými kuličkami borůvek.